Za všechno, co je ve mně dobrého, vděčím knize.
                                                         Gorkij

V měsíci březnu si více než jiné období roku uvědomujeme, jak je pro nás čtení knih blahodárné. Bez knih si nedovedeme svůj život představit. Je pro nás zdrojem klidu a pohody. Každý den se těšíme, až si doma sedneme do křesla, zapneme lampičku a ponoříme se do děje knihy a budeme s hrdiny knihy prožívat jejich starosti, dobrodružství a romantiku.
   V naší obci je knihovna, která je dobře zásobena knižními novinkami. Každý čtenář si může vybrat knihu, kterou má rád, jak podle názvu, tak i podle spisovatele. Máme velký výběr krásné literatury, ale i knihy naučné, časopisy, jak pro děti, tak i pro dospělé čtenáře.
    Knih  máme v současné době v knihovně 8049, časopisů 16 titulů. V loňském roce jsem nakoupila 243 knih, vyřazeno bylo 211 knih. Knihovnu navštívilo  1671 čtenářů a vypůjčilo si 3775 knih a 673 časopisů. Knihovnu také pravidelně navštěvují děti z MŠ se svými učitelkami. V loňském roce byly v knihovně 3x a to v měsíci březnu, v říjnu a v prosinci. Vždy si s dětmi prohlédneme knížky s tématikou právě probíhajícího ročního období a také si přečteme pohádku nebo povídku k tomuto tématu.
   Nejvíce přečtených knih měla paní Kateřina Nováková, paní Marie Raušová a paní Helena Machalová. Nejoblíbenějšími  časopisy jsou Rytmus života, Žena a život a Burda.
Nejoblíbenější knihy "
Coddington Andrea - Měl to být hezký život
Jakoubková Alena - Manžel v domě, není pro mě
Kleipas Lisa - Jezero snů.

Knihovna pracuje s programem Clavius, ve kterém je i katalog, na němž si můžete najít název knihy, o kterou máte zájem a která je v knihovně. Webová stránka knihovny :

Půjčovní doba je každé :
úterý  od 16 - 19 hod.
čtvrtek od 16 - 19,30 hod.